Zapraszamy

Być może spotkaliśmy się już kiedyś – może wtedy, przed domem, kiedy witaliśmy Państwa – naszych Gości, może na tarasie, gdzie gawędziliśmy razem.

Słuchaliście o historii Zielonego Zacisza, o naszej rodzinie lub opowiadaliście skąd jesteście, dlaczego przyjechaliście, że w drodze skądś dokądś, że na wakacje, że do pracy w okolicy, że na delegację, że żeby coś uczcić.

Mówiliście o tym, co Was w życiu martwi, co cieszy, mówiliście, że upał, że zimno, że już jesień idzie, że z córki jesteście dumni, że pięknie, że spokojnie, że dziecko spało całą drogę, że Wasi Rodzice ucieszą się z prezentu – z tej rocznicowej kolacji i pobytu, że potrzebujecie odpoczynku, że wypoczęliście, że dużo się dzieje, że czasy niespokojne, że lepiej się żyje, że ślub niedługo, że wnuki w drodze, że zabawy integracyjne ucieszą Waszych pracowników, że wspaniale bawiliście się na tym weselu u nas, że dziecko już za rok idzie do Pierwszej Komunii Św., że może przyjęcie u nas, że wrócicie za rok, że to u nas pierwszy raz w życiu Wasze dziecko pojechało samo rowerem 100m, że pysznie, że zielono, że zacisznie…

Być może nasze drogi już się skrzyżowały – kiedy wieczorem podawaliśmy Państwu przepyszne canelloni, które przygotowywaliśmy dla Was, z sercem, w ciągu dnia, kiedy nakrywaliśmy do stołu, kładliśmy świeżo uprasowane serwetki, kiedy kosztowaliście naszego sernika – specjału Zielonego Zacisza, kiedy przyszliście podziękować i pochwalić naszą kuchnię, dając nam tym tyle radości, kiedy oglądaliście robione przez nas ozdoby metodą decoupage, kiedy uczyliśmy jazdy konnej Państwa dzieci, kiedy przychodziliście do kuchni wwąchać się w zapach właśnie pieczonych rogalików maślanych o siódmej rano.

Wtedy, kiedy słuchaliście muzyki do nastrojowej kolacji, kiedy przychodziliście, żeby wziąć korkociąg do pokoju, kiedy razem płakaliśmy ze śmiechu, kiedy razem oglądaliśmy film z Waszego ślubu, kiedy w ogrodzie szukaliście prezentów od wielkanocnego zająca, kiedy razem budowaliśmy drewnianą ciuchcię, kiedy jechaliście powozem zaprzężonym w skarogniadego Rapa, kiedy wskazywaliśmy Państwu drogę do pokoju, kiedy zapraszaliście nas na lampkę wina po kolacji, a my Was na ciasto prosto z piekarnika, kiedy zaczynaliśmy żyć swoim życiem wzajemnie, kiedy się SPOTYKALIŚMY…

Bo to właśnie słowo klucz – Zielone Zacisze to miejsce SPOTKAŃ – takich prawdziwych, niepowierzchownych, Państwa ze sobą – narzeczonych, małżeństw, par, rodzin, grup przyjaciół, znajomych, współpracowników, a gdzieś po drodze, na skrzyżowaniu naszych dróg – jest miejscem spotkań Was – Gości – z nami – Gospodarzami. To tutaj każdy z Was jest dla nas jak członek Rodziny… Oddajemy Wam, najukochańsi Goście, całe swoje serce…

A może jeszcze nigdy się nie spotkaliśmy?

Ta noclegowa przestrzeń w Internecie – dla tych, których już kiedyś spotkaliśmy niech będzie przypomnieniem atmosfery domu i zachętą do powrotu, a dla wszystkich niech będzie jak korytarz naszego domu – wejdźcie, rozejrzyjcie się, poczujcie klimat i odważcie się, by zrobić krok i wejść do środka – spakujcie mały plecak, wsiądźcie w samochód i przyjedźcie – czekamy.

[Nie odnaleziono galerii]

Zielone Zacisze to kameralny obiekt, w którym stylowo urządzone wnętrza i panująca w nich miła i domowa atmosfera wprowadzają w niepowtarzalny nastrój.

Usytuowanie Zielonego Zacisza pozwala na spokojny i komfortowy odpoczynek w otoczeniu przyrody, a jednocześnie łatwy dojazd do Wrześni (9 km), Środy Wlkp (12 km) czy Poznania (40 km).

Nasz ośrodek oferuje swoim gościom  8 wygodnych i przestronnych, pięknie urządzonych pokoi z wyjściem na balkony i tarasy z niezwykle wygodnymi łóżkami. Każdy pokój dysponuje tez wygodną łazienką. W niej można znaleźć suszarki do włosów, ręczniki i zestaw kosmetyków. Jeden z pokoi posiada aneks kuchenny. Reszta ma dostęp do małej, ale w pełni wyposażonej kuchenki. W domu znajduje się stylowy salon, jadalnia i biblioteka. Zarówno obiekt, jak i pokoje, zostały zaprojektowane tak, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających gości.

Przebywającym w ośrodku proponujemy również relaks w naszym dużym ogrodzie, wśród bujnej roślinności. W marcu spacery umilają kwitnące krokusy, w kwietniu i maju oczy cieszą kolorowe rododendrony i „wysyp” ponad dwóch tysięcy tulipanów. Zachęcamy do skorzystania z dobrodziejstw sadu, który w kwietniu upaja niezwykłym zapachem kwitnących kwiatów i dźwiękiem pracujących w nim pszczół, w czerwcu i lipcu pozwala rozkoszować się smacznymi owocami. W sezonie letnim zapachem niezwykłym zapachem przyciąga pole lawendy, która daje możliwość wykonania pięknych kwiatowych ozdób.  W upalne dni można ochłodzić się w przydomowym basenie.

Goście mogą przypatrzyć się „ławicy” kolorowych rybek w oczku wodnym, lub wybrać się na poważny połów nad staw z nenufarami lub popływać łódką. W warzywniko-ziołowniku można znaleźć mnóstwo dorodnych roślin, których używamy w naszej kuchni. Truskawki, poziomki, maliny z naszego ogrodu to podstawa serwowanych pysznych deserów.

Dla zainteresowanych niezwykłym życiem pszczół przewidzieliśmy wizytę, oczywiście w pełnym zabezpieczeniu, w oddalonej od traktów spacerowych pasiece.

Na pastwisku natomiast można pokonferować z leniwie zazwyczaj skubiącymi trawę końmi – Rapem i Hitem, które jednak doskonale potrafią sprawować się zarówno pod siodłem, jak i w bryczce.

 Dla dzieci w sadzie piękny plac zabaw z romantycznym domkiem dla dzieci, wieżyczką, ścianką wspinaczkową i fantazyjną ciuchcią rozbudzającą podróżnicze pasje.

 Młody czterohektarowy las jodłowy nie tylko wprowadza w niepowtarzalny klimat, ale stanowi źródło terapeutyczne dla wielu dolegliwości.

Goście mają możliwość skorzystania z jazdy konnej lub przejażdżek bryczką, odbycia interesujących wycieczek rowerowych czy wizyty w pszczelarskiej pasiece.

W Zielonym Zaciszu można zatem odpocząć od zgiełku codziennego życia, ale panujący tu spokój pozwala też dokończyć sprawy biznesowe.

Gościom oferujemy pełne wyżywienie. Lubimy tradycyjną kuchnię wielkopolską, urozmaiconą jednak innymi ciekawymi potrawami, pysznymi smakami, które nieustannie zachwycają naszych gości.

Serdecznie zapraszamy!